امروز

سه شنبه, ۱۹ آذر , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۱:۴۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

والدين و كودكان: فقر مالى، فرهنگى و مشكلات روانى

 

مدت ها است كه خانواده ديگر تحت سلطه رابطه هاى بسته عده اى از اعضاى يعنى، پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، عمو، دايى، خاله، و عمه نيستند و امروز خانواده از والدين و يك تا چند فرزندان تشكيل شده است.

هر چند اعضاى خانواده به كوچك ترين حد خود رسيده است، اما سلطه بيرونى روى افكار و احساس و روان كودكان آنقدر گسترده شده است كه ديگر والدين نقشى در تعليم و تربيتى روانى و اجتماعى بچه هايشان ندارند.
بسيارى والدين كار پرورش روانى، اجتماعى و رابطه هاى احساسى بچه هايشان را به تبلت و موبايل واگذار كرده اند. علاقمندى كودكان تنها به تيم ها فوتبال، بازي كنان، انواع ماشين هاى، خواننده ها و هنرپيشه ها، محدود مى شود. اين دسته از كودكان زندگى را در تفريح، خوش گذرانى و داشتن انواع و اقسام ماشين، و رويا ميلياردر شدن مى بينند و اصلا حس انساندوستى و كار كردن را ندارند.

 

 

بعضى والدين فقط در فكر تحصيلى بچه هايشان هستند واز همان زمان بچگى آن ها را به انواع و اقسام كلاس ها تقويتى مى فرستند و معلم سرخانه برايشان مى گيرند. هر چند بسيارى از آن ها در تحصيل موفق هستند، اما اكثريت آن ها بعد ها با مشكلات روانى گرفتار مى شوند، امروز آشفتگى هاى روانى كه در ميان متخصصين ديده مى شود، ناشى از همين رفتار ها والدين در زمانى كودكى آن ها مى باشد.

فقر مالى، فرهنگى و مشكلات روانى بعضى از والدين سبب شده است كه بسيارى از كودكان در جامعه رها شوند، عده اى از آن ها در خيابان سرگردان هستند و عده اى در ميان مشكلات والدين تحت فشار روانى قرار گرفته اند. بيشتر ناهنجاری های جامعه از قبيل قتل، دزدى، سرقت مسلحانه از اين دسته سر مى زند.

عارفه منجم
درودها

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی