امروز

جمعه, ۱ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۶:۲۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

روز جهانی زندگی ات را زیبا کن

ما چگونه می توانیم زندگی مان را زیبا کنیم؟ چه کارهایی و چه اتفاق هایی اگر شکل بگیرد زندگی ما زیبا مى شود؟ همیشه در متن های مختلف یادآوری کرده ایم با کارهایی که به نفع همگان انجام می دهیم، می توانیم به زیباتر شدن دنیا کمک کنیم. کاری که هر یک از ما مى توانیم انجام دهیم چیست؟

خانه و شهرمان محیط زندگی ما هستند نوع ترکیب محیط زندگی ما تأثیر مستقیمی بر سلامت روانی ما دارد. از آنجایی که بیشتر ما به علت افزایش جمعیت شهری مجبور به انتخاب آپارتمان های کوچک با فضایی بسته و خفه هستیم، این انتخاب ما را ناچار کرده است تا به فکر راهی تازه برای فرار از این محیط مرده باشیم.

برخی ترجیح می دهند به جای اصلاح فضای خانه فقط شب هنگام به منزل بروند و تعدادی هم تصمیم می گیرند با تغییر جزئی در چیدمان وسایل، فضای بسته اطراف خود را زنده کنند.

ما باید تلاش کنیم دست کم محیطی آرام و زیبا در خانه و حتی محل کار بوجود آوریم. در این میان برخی بدون صرف انرژی و وقت زیاد با تغییر جزئی اثاث منزل، محیط جدید و تازه ای را ایجاد می کنند که خلق آن برای عده ای دیگر سخت و ناممکن است. این افراد همیشه به بدسلیقگی متهم می شوند و خودشان هم انگیزه و ذوق چندانی برای ایجاد یک محیط تازه و پرنشاط ندارند.

امروزه آراستن محیط زندگی و چیدمان منظم خانه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، به طوری که برخی برای رسیدن به این منظور با پرداخت هزینه های بسیار سعی می کنند از هر طریقی فضای داخلی خانه خود را زیبا و شکیل کنند. از طرفی امروزه زندگی در آپارتمان هایی با متراژ اندک، فرصت ایجاد محیطی دلباز، نورگیر و روشن را از بسیاری گرفته است.

مادلین سورز روانشناس دانشگاه ویسکاسین می گوید: ما باید با اصلاح مناظر آزاردهنده، به جنگ آلودگی های بصری برویم. در واقع آلودگی بصری از نبود ادراک بصری ناشی می شود. اگر در کنار پرداختن به ظاهر خود به محیط اطرافمان هم توجه کنیم از بسیاری بداخلاقی ها و عصبانیت ها کاسته می شود.

در حقیقت زیباسازی محیط زندگی و اصلاح مناظر نابجا و آزاردهنده در فضای شهری به بهبود روابط اجتماعی و اخلاقی میان شهروندان نیز کمک می کند، زیرا روابط نامهربانانه انسان ها از پرورش در محیطی بی نظم و فضایی نامناسب سرچشمه می گیرد.

بازدهی کار افرادی که در فضای زیبا و مطلوب کار می کنند به مراتب بیش از دیگران است، در حقیقت در فضای نامطلوب نمی توان انتظار انجام کاری مطلوب را داشت.

زندگی ات را زیبا کن هموطن

با احترام
عارفه منجم

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی