امروز

پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۲:۴۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

 

  • به مناسبت روز جهانی درون نگری و مسئولیت ما

 

چهاردهم دی برابر با روز جهانی درون نگری است. و بگذارید کمی در این مورد با هم تامل نماییم. آیا مسئولیت خود را در زندگی می پذیریم؟

پایین و بالا شدن زندگی مادی برای انسانی که با جوهر وجود خویش تماس دارد و زیستن هستی گرایانه را با حداقل زندگی نیز می تواند ادامه بدهد، دشواری آفرین می تواند باشد، ولی بهیچ وجه از پای در آورنده نخواهد بود. در اکثر اوقات ما می‌‌خواهیم مشکلات را در بیرون از ذهن خود حل کنیم و به دنیای خارج از خود پناه می‌‌بریم و مسئولیت مسائل را به گردن دیگران می‌‌گذاریم، بدون اینکه توجه کنیم که این مسائل بدست ما بوجود آمده است و خود باید برای رفع آنها چاره سازی کنیم.

 

برای اینکه در انجام این کار موفق شوید باید برای همیشه مسئولیت کامل را بعهده گرفته و از مقصر کردن و انداختن مشکلات به گردن این و آن بشدت خودداری کنید. از آنجایی که خود سازنده زندگیتان هستید، کاری که باید انجام دهید این است که تمام بهانه‌ها را کنار گذشته، بدرون خود نگاه کرده و با اعتماد بنفس کامل بر سر نوشت خود مسلط شوید. بدانید که این توانایی در شما وجود دارد که از آنچه ناراضی هستید را تغییر دهید و زندگی‌ را در جهت میل خود به پیش برید. خیلی‌ از افراد بخاطر علت های متعدد چون عدم آگاهی، ترس، راحت طلبی، وحشت از قبول ریسک، خود را از این نیروی محرک و توانمند محروم میسازند. علت هر چه که است، باید جهت زندگی‌ را تغییر داده و با مسئولیت پذیری،فرمان زندگی را خود به دست گیرید.

 

اگر از نتیجه کاری که انجام داده‌اید راضی‌ نیستید، از خود سوال کنید که چرا این کار را انجام داده‌اید؟ طرز فکر شما در انجام این کار چگونه بوده است؟ باورهای شما چگونه عمل کرده، چه گفته و یا نگفته اید؟ چه کاری باید بکنید تا نتیجه را به دلخواه خود در آورید و اشتباه خود را تکرار نکنید. هر کاری که در زندگی‌ انجام می‌دهید چه موفقیت آمیز باشد یا نباشد با عملکرد شما رابطه مستقیم داشته است.

درودها

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی