امروز

پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۱:۳۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

 

آمادگی برای ازدواج : چه نکاتی را باید قبل از ازدواج در نظر داشته باشیم؟

 

۱۲- تمام کردن روابط گذشته
روزی که می خواهید با کسی نزدیک و جدی شوید بعد از جلسه چهارم و پنجم بقیه را بطور کلی فراموش کنید کنید، آنها مرده اند. بیخودی نگهشان ندارید. عکسهایشون خاطراتشون فیلم هاشون بریزید دور و بیرون نباشد.
• برای اینکه بسیاری از شما حرفتان این است که این جزیی از گذشته است. جزگذشته تو هست اما همچین گذشته خوبی نبوده به علاوه به دیگری ارتباط ندارد دیگری با گذشته تو کاری ندارد. پرونده های گذشته را ببندید یعنی آنها را نیمه تمام نگذارید.

No Friendship after Relationship
• شما وقتی با یک کسی رابطه دارید و تمام می شود دیگه بعدش دوستی راه نیاندازید برای اینکه مطالعات نشان می دهد و عمیقا هم میشود آن را فهمید که شما روزی که با یک کسی رابطه داشتید اعم از احساسی و عاطفی یا جنسی و یا هر دو و از آن بریدید آن را باید بگذارید کنار برود دنبال کارش شما هم بروید دنبال کارتان.

• برای اینکه حضور و وجود آن آدم توی زندگیتان به عنوان دوست کار دستتان می دهد. در اینگونه موارد گذشته در گذشته و قبرستانش را باید فراهم کرد و خاکش کرد و رفت. معنایش این نیست که رفتار غیر انسانی دارید ولی معنایش عبارت از این نیست که شما همچنان با کسی که رابطه داشته اید همچنان رابطه داشته باشید.

وجود و حضور این آدم ها در زندگیتون همیشه آماده است برای وقتی که شما با همسرتون کوچکترین مساله ای دارید بروید سراغ آن آدم و آن آدم که منتظر فرصت است نزدیک شما شود.
مخصوصا اینکه این روابط با خودش داستانهای عجیب و غریبی دارد. از نوعی خشم پنهان/ از نوعی احساس حسادت از دست دادن / از یک نوع حالت انتقام، برخی از مواقع این آدمها می مانند تا زندگی شما را برهم بزنند و بروند، نه آگاه حتی ناآگاه.
بنابراین اگر یک داستانی تمام شده است پرونده را ببندید بیاندازید دور و خودتان را خلاص کنید و راحت و آسوده باشید.

۱۳- نفر اول بودن
• وقتی آمادگی برای ازدواج دارید که بتوانید یک نفر برای شما نفر اول بشود شما هم برای او نفر اول باشید. او برای شما تنها و شما هم برای او تنها/ او مهمترین و شما هم مهمترین و تمام.
• این مهمترین معنایش بهترین برای شماست نه اینکه بهتر از دیگران است. اگر این آمادگی را ندارید گرفتاریست. متاسفانه بسیاری از شما در حالیکه ازدواج هنوز هم میخواهید بکنید حواستان جای دیگر است.

۱۴- شناخت خود و جنس متفاوت
• بسیاری از ما خودمان را نمی شناسیم که کی هستیم. بسیاری از ما اصلا جنس متفاوت نمی شناسیم. مخصوصاَ آنهایی که در خانه چهار تا پسر بودید نه می دانید مرد چیست و نه مخصوصا می دانید دختر چیست.
• آنهایی هم که پنج تا دختر در یک خانه بوده اید که خدا به داد مادرتون برسد شما ازیک طرف نمی دانید دختر چیست برای اینکه نگاهتون یک نگاه محدود است و اصلا هم نمی دانید پسر چیست.
• بنابراین مساله شناخت و آگاهی ضرورت دارد و این را باید از طریق علمی سیستماتیک انجام داد. شما امروز بسیاری از اوقات با زن و مردهایی روبرو می شوید که تصویر و تجسمشان از مرد از ظاهر گرفته تا باطن اصلا حیرت انگیز است.

۱۵- عشق
اعتقاد بر این است که شما اصلا در دنیای امروز قرار نیست ازدواج کنید اگر عاشق نمی شوید. عشق اگر نیست ازدواج معنی ندارد. اصلا گوش به این حرف ندهید که بروید با هم زندگی کنید بعدا عشق پیدا می شود. اصلا چنین چیزی ما نداریم. اسم آن عشق نیست یک اعتیادی می تواند باشد یا گرفتاری دیگر که تازه اگر باشد. به علاوه بگویید ما که بعدا قرار است عاشق شویم اول عاشق میشویم بعد ازدواج میکنیم. آن نیروی اولیه عشق است که اجازه ارتباط را می دهد.

ازدواج کار دو انسان بالغ و مستقل است، تا آن روز صبر کن

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی