امروز

پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۱:۵۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

ایجاد هر گونه تغییری در رابطه، منوط به تغییر دادن طرز فکرتان در مورد خودتان، همسرتان و رابطه تان است. شما می توانید نقاط قوت همسر خود را ببینید یا زندگی مشترکتان را رضایت بخش ببینید.

نکته قابل توجه اینجاست که اگر شما رفتار همسرتان را مثبت ببینید، احتمال این که همسرتان مثبت رفتار کند بیشتر می شود. مثبت نگری و امیدواری، در زندگی تان جاری می گردد و و به سرعت رضایت رابطه تان را بیشتر خواهد نمود.
معمولا ما طبق افکارمان رفتار می کنیم. آیا می توانیم با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی رضایت در رابطه را بیشتر کنیم؟

به نظر من ریشه برخی از سوء تفاهم های زندگی زناشویی را باید در اندیشه های تعصب آمیز جستجو کرد. انتظارات و ملاحظات و نتیجه گیری های متعصبانه و غیر واقعی ذهنیتی بوجود می آورد که معمولا طبق پارادایم شناختی به آن «مجموعه شناخت منفی» می نامند.

تعصب نه تنها روی برداشت هایی که از دیگران داریم، بلکه روی برداشت هایی که از خود داریم نیز تاثیرگذار است. به تجربه مشاهده نمودم که افرادی که عزت نفس کافی ندارند متعصب ترند. این افراد بیش از اندازه به معانی واکنش های خود نسبت به دیگران بها می دهند و برای آنان نظر دیگران بسیار مهم است.

از طرفی بدلیل پایین بودن عزت نفس، پیش داوری های غیر واقعی و بی مورد دارند و با ذهنیت منفی فرض می کنند دیگران آنها را با دیده حقارت می نگرند. مثلا زوجینی که با هم عناد دارند نمی دانند و متوجه نیستند که ممکن است تحت تاثیر ذهنیات خود نسبت به یکدیگر بدبین باشند.

اشخاص عصبانی نمی خواهند و نمی توانند با واقعیت ها برخورد صمیمانه و پذیرا داشته باشند و در بسیاری از موارد قصد سلطه جویی و حتی فریب دیگران را دارند.
قدرت تفکر منفی و مثبت را در زندگی خود مشاهده کنید و به یکی از ریشه های مهم گرفتاری اندیشه در روابط پی ببردی.

با احترام
عارفه منجم

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی