امروز

چهارشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۰۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

 

انتقال در هم آمیخته کهن Archaic merger transference

 

 

انتقال ممکن است به عنوان الگوهایی که بیمار از درمانگر انتظار دارد تعریف شود. بیماران مرزی به خاطر میل به درهم آمیختگی، انتظار داشته باشند که درمانگر آن چنان دسترس پذیر و تائیدکننده باشد که گویی درمانگر بخشی از «خود» بیمار است. کوهات این نوع میل در هم آمیختگی را انتقال در هم آمیخته کهن نام می برد.

 

چنین بیمارانی ( بیماران مرزی) مجموعه ای از فرضیات و باورها در باره نقش درمانگر دارند که معتقد هستند منطقی و مبتنی بر واقعیت است، اگر چه برآوردن آنها نیازمند داشتن دانش جادویی در مورد بیمار یا توانایی درمانی خارق العاده است. ماهیت جادویی این انتظارات است که انتقال بیماران مرزی را اینچنین پیچیده کرده و مدیریت آن را دشوار می سازد.

هماهنگی و هم کوکی با افکار و احساسات بیمار ممکن است درمانگر را به این امر ناآگاه سازد که بیمار در حال شکل دهی وهمی از روابط نامحدود است که در آن درمانگر به عنوان انشعابی از «خود» بیمار عمل می کند. در بافت چنین رابطه ای، بیمار کاملاً انتظار دارد درمانگر خود را با عواطف و احساسات او تطبیق داده و تمام تقاضاها و امیال او را برآورده سازد.

 

انتظارات برآورده نشده آگاهی از جدایی را برمی انگیزاند و موجب می شود که بیمار احساس درماندگی غیرقابل تحملی را بخاطر اینکه به تنهایی با دنیا مواجهه می شود، تجربه کند. این حالت اغلب منجر به فوران خشم غیرقابل کنترل و اضطراب می شود.

ماهیت شدید غیرمنطقی و وحشت آور چنین واکنش هایی نشانگر این باور بیمار است که بقای او نیازمند درهم آمیختگی بوده و اغلب به درمانگر اولین آگاهی را از عمق انتظارات بیمار می دهد.

این داینامیک تبیین می کند که چرا درمان اغلب راکد بوده و ممکن است حتی به نظر سطحی برسد تا زمانی که این داینامیک با یک انفجار خشم فوران کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی