امروز

پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۷:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

عشق بدون قید و شرط

 

پدر و مادر به عشق بدون قید و شرط که راجرز براستی در این مورد سخن ها دارد، باور داشته باشند. بسیاری از کودکان معمولا به یکی از والدین خود به دلیل تماس مداوم فیزیک و عاطفی، وابستگی دارند و میل مالکیتی در آنها بوجود می آید و در نتیجه به والد دیگر نوعی حساسیت دارند که بیشتر شبیه حس حسادت است.  که این نکته را فروید در مرحله شکل گیری عقده ادیپ توضیح داده است. یعنی هنگامی که رابطه سه تایی شکل گرفت میتوان مشاهده نمود. مادر یا ابژه کودک در این دوره رشد و تحول وظیفه مهمی دارد. یعنی مادر می بایست تسهیل گر حضور پدر به عنوان لنگرگاه عاطفی دیگر را در کودک فراهم نماید و به کودک کمک نماید از رابطه وابستگی دوتایی ناسالم براحتی بیرون آید و حضور فرد دیگر یعنی پدر را براحتی قبول نماید.

 

 

حرمت نفس کودک را آسیب نزنیم

 

باور به عشق بدون قید و شرط والدین به کودک اصل اساسی است برای این که حرمت نفس ما در کودکی آسیب نبیند بهتر است علاوه بر محترم شمردن آزادی بیان نیازها، خودمختاری و استقلال در فاصله سنی بین ۱۴ تا ۳۶ ماهگی را دقت نماییم. زمانی که فرزند شما از خودش انتظار بالایی دارد و والدین یا افراد مهم زندگی اش به این مساله دامن می زنند موجب استرس در کودک می گردد. بیاد داشته باشیم فرزندمان را بدلیل نمره درسی بازخواست نکنیم.

بهتر است تاکیدمان روی تلاش کودک باشد. گاهی حتی والدین گامی فراتر در بازخواست کودک دارند و متوسل به تنبیه فیزیکی می شوند. پژوهش های علمی نشان دادند که تقریباً از ۴۰ درصد والدینی که اقدام به تنبیه فیزیکی می کنند خودشان در کودکی این تجربه تلخ را داشته اند و اکنون در بزرگسالی همان رفتار اشتباه و آسیب زا را در مورد فرزندشان اجرا می نمایند.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی