امروز

سه شنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۹:۳۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

کودکان حدود دو سالگی در زمان بازی یکدیگر را هول می دهند، گاز می گیرند و یا کتک می زنند. آنها به شدت از رفتار همسالان خود خشمگین می شوند زیرا هنوز رابطه برابر را نیاموخته اند. کتک زدن در سن ٣ سالگی یا بعد از آن طبیعی نیست و نیاز به بررسی دارد.

آیا والدین باید دخالت کنند؟

این وظیفه کودکان در این محدوده سنی نیست که از خود مراقبت کنند. آنها نیاز دارند شخص بزرگسالی کنار آنها باشد تا اگر کودکی اقدام به زدن یا هول دادن دیگری کرد، فرد بزرگسال بدون داد زدن یا دعوا کردن او را متوقف کنند.

اگر زد تو هم بزن
این جمله، آسیب فراوانی به کودک ما خواهد زد. تمام آموخته های فرزندتان را زیر سوال خواهد رفت و این سوال پیش می آید پس اگر کسی کار بدی کرد من هم میتوانم آنرا تکرار کنم؟ به علاوه او را در خطر آسیب فیزیکی بعضا جبران ناپذیر قرار می دهید و به کودکان خشم، مجازات و کینه ورزی را آموزش خواهد داد.

 

 

 

پس چه رفتاری داشته باشیم؟

باید بداند زمانی کار به برخورد فیزیکی رسید، بهتر است دست خود را بالا بیاورد و بگویید نزن. با آموزش رفتار به فرزند خود، شما به او می آموزید که در رابطه با دیگران میتواند حد و مرز مشخصی قرار دهد و از خود دفاع کند.
اگر طرف مقابل به کار خود ادامه داد، فرزند شما باید محیط را ترک کند. با این کار به فرزندتان می آموزید که انسانهایی در زندگی سر راه ما قرار خواهند گرفت که دچار اختلالات رفتاری هستند، و عاقلانه ترین واکنش این است که با این افراد درگیر نشویم.

ترک کردن محیط نه نشانه ترسو بودن شخص است، و نه دلیل بر بی عرضگی او میباشد، تنها نشان میدهد شخص فرق خوب و بد، و درست و غلط را می داند.

با احترام – عارفه منجم

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

یادداشت ها با نام نویسنده

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی