امروز

دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۷:۳۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

شاید برای مادری که پس از تولد فرزندانش چنان در برنامه‌های روزانه و مسئولیت های خود در خصوص نگهداری از بچه‌ها، انجام کارهای منزل و گاه مسئولیت‌های شغلی و اجتماعی درگیر شده که زمانی برای استراحت و فراغت برایش باقی نمانده، لذت بردن از بچه‌داری یک آرزوی محال و دست نیافتنی باشد، ولی با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از توصیه‌های زیر می‌توان لحظات شادی را در کنار فرزندان داشت.

از بچه‌داری لذت ببرید
موثرترین شیوه در تربیت کودک، تفریح کردن همراه او و لذت بردن از وجود وی است. تربیت بچه کار دشواری است و در بهترین حالت نیز فرصت چندانی برای شما باقی نمی‌گذارد ولی لذت‌های خاص خود را دارد. بنابراین از وجود خردسالان لذت برده و با آنها تفریح کنید. کودک را به چشم موجودی که باید دائم به او رسیدگی کرد، نگاه نکنید بلکه آن را منبع لذت و تفریح بدانید. لذت بردن از تربیت کودک معیار بسیار مهمی برای موفقیت شماست. چند سال اول زندگی کودکان سالهای ارزشمندی هستند که می توانید از آن لذت بسیاری ببرید، این دوران کوتاه است و بسرعت می‌گذرد و شاید هرگز تکرار نشود، بنابراین از آن بیشترین بهره ممکن را ببرید.

از دیگران کمک بگیرید
در دوران گذشته که خانواده‌ها گسترده‌تر بود، افراد بسیاری مادر را در نگهداری و تربیت کودک مورد حمایت قرار می‌دادند. امروزه خانواده‌ها فقط از پدر و مادر و فرزندان تشکیل می‌شود که در برخی موارد مادر نیز شاغل است. بنابراین طبیعی به نظر می‌رسد که در این حالت به حمایت دیگران نیاز داشته باشیم. یاری گرفتن از دیگران را نشانه قدرت بدانیم نه ضعف، اشکالی ندارد اگر گاهی اوقات پدربزرگ و مادربزرگ یا اقوام نزدیک، در انجام امور مختلف به شما کمک کنند.

اوقات فراغت شخصی داشته باشید

برای ایجاد وقت شخصی و اوقات فراغت باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید، شاید کار سختی به نظر بیاید ولی بدون تردید به زحمتش می‌ارزد. اگر مراقب خود و روابطتان نباشید، در دراز مدت از نظر ذهنی و عاطفی تخلیه می شوید. در هر شغلی پاداش و اضافه حقوق وجود دارد پس در شغل تربیت کودک نیز این پاداش را در نظر بگیرید. به طور مثال هر ماه زمان خاصی را به خودتان اختصاص دهید و به آرایشگاه، سینما یا استخر بروید و یا دوستانتان را ببینید تا از نظر عاطفی تجدید قوا کرده و قادر به رسیدگی دوباره به اعضای خانواده باشی. بدون تردید پدر و مادر شدن روشی برای خودکشی نیست! بلکه مسئولیتی برای تامین نیازهای اعضای خانواده از جمله خودتان است.

آیا میدانید کودک شاد امروز، انسان خوشبخت فرداست.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی