امروز

چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۷:۳۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

  • آیا بسیاری دوست داشتن‌ها کاسب‌کارانه است ؟
  • پرسه در خود

از دوست داشتن شروع کنید، دوست داشتن بدون دلیل شگفت‌انگیزترین چراغ راه است. بسیاری دوست داشتن‌ها کاسب‌کارانه است، اما دوست داشتن کاسب‌کارانه هم برای شروع بد نیست، شاید شانس بیاورید و دست روزگار همۀ حساب‌کتاب‌هایتان را، کاسبی‌تان را به هم بریزد و شما دریابید که همۀ زندگی کاسبی نیست، در طول تاریخ ورشکستگی برای بسیاری نقطۀ شروع راهی تازه بوده است. پس کسی را دوست بدارید، کاسب‌کارانه یا بی‌دلیل و آداب دوست داشتن را فرابگیرید.

انتظار، فراق، تلاش، ایثار، ترس، خیال، میل بی‌اختیار، حسرت، رنج، امید و شادی طلب یار. این‌ها آداب دوست داشتن کسی است، حالا شاید میانۀ راه کمی شانس بیاورید، البته اگر کمی باهوش باشید، و از دوست داشتن کسی به دوست داشتن چیزی فراتر از انسان روبرویتان برسید.

 

آیا بسیاری دوست داشتن‌ها کاسب‌کارانه است؟

چله‌نشینی برای یار همان قاعدۀ چله‌نشینی برای چیزی فراتر را دارد، شاید در طول مسیر ناگهان راهتان را عوض کردید و از جایی دیگر سر درآوردید، نمی‌دانم اسمش چیست، برای هرکسی نامی دارد، خدا، هنر، جامعه، جهان، رسالت شخصی، عرفان، شعر، شعور، هرچه، هر چه.

چیزی که فراتر از انسان روبروی شما و چهاردیواری تنگِ تعریف شما و دیگران از خود و جهان است. انسان اگر در طول عمر خود به این مرحله نرسد، مرحلۀ پرتاب خویش بر روی چیزی فراتر از خویش، اگر کاملاً خود را خرج چیزی فراتر نکند، اگر عصارۀ وجودش را بیرون نکشد، اگر به آتش درون خودش نسوزد، زندگی نکرده است. برای شروع عاشق کسی بشوید، اما در این عشق متوقف نشوید!

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی