امروز

دوشنبه, ۲۵ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۳:۵۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش روانشناسی نوین به نقل از ایرنا، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در سالهای گذشته با توجه به محدودیت زمانی، آزمون آسیب شناسی روانی اجتماعی در مدارس متوسطه سراسر کشور انجام می شد و امسال نیز با درنظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، این آزمون در چند نوبت و طبق زمان تعین شده، برگزار می شود.

وی گفت: در این رابطه اردیبهشت ماه آزمون مشاوره ای در هفته مشاغل در مدارس دوره متوسطه برگزار شد و امسال نیز با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، طرح آمایش مشکلات و آسیب شناسی روانی و اجتماعی دانش آموزان دختر در دوره متوسطه با هدف تعیین بروز و شیوع انواع آسیب شناسی روانی اجتماعی به تفکیک هر منطقه، برگزار می شود.
شکوهی با بیان اینکه طرح مدارس دوست دار زندگی با هدف مداخله علمی برای افزایش مهارت پذیری و توانمند سازی دانش آموزان، مربیان و والدین آنها سال گذشته با همکاری سازمان بهزیستی کشور در تهران بصورت پایلوت انجام گرفت، افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن خروجی این طرح، امسال نیز این طرح به مدارس کشور تعمیم داده می شود.

این طرح که برای سنجش ظرفیت سلامت و شناخت روان دانش آموزان از سال تحصیلی ۹۴ -۹۳ برای پایه دهم و سال ۹۵ – ۹۴ برای دانش آموزان پایه نهم انجام شد، در سال جاری تحصیلی ۹۶ – ۹۵ برای پایه هشتم انجام خواهد شد و این طرح در واقع حرکتی در راستای شناخت آسیب ها، رفع و یا کاهش اثرات آن در بین محصلان است.

در طرح آسیب شناسی که اردیبهشت ماه انجام شد، افزون بر ۲۶ هزار نمونه در سطح کشور جمع آوری و تحلیل شد و با توجه به گستردگی طرح، اکنون در حال ارجاع نتایج بدست آمده آن به دستگاه ها و مدیران مربوطه برای تصمیم گیری و اتخاذ روش ها هستیم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی