امروز

سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۳:۰۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

با «اُدیسه» شروع می نمایم «اُدیسه» در واژه یونانی به معنای یک سفر سخت، دشوار و همراه با تجربه است.

ما انسان ها بطور غریزی از جاهای مأنوس و آشنا خوش مان می آید و احساس امنیت می کنیم برای همین در زندگی دوست داریم از مکان و مسیرهایی برویم که برای ما شناخته شده و عادی اند و حتی تکراری.
راهی که با قدم هزاران میلیارد نفر کوبیده شده و آنچنان آشناست که با چشم های بسته هم می توانیم جهت ها را تشخیص دهیم و از روی جا پاهای دیگران مسیر را پیدا کنیم و ادامه دهیم.
کم اند انسان هایی که بخواهند قدم هایشان را تغییر دهند و راهی را تجربه کنند که هر قدمش ناشناخته و احتیاج به کشف و خطر کردن دارد و از این دگردیسی واهمه نداشته باشند و حتی لذت هم ببرند.

به نوعی نمی خواهند دنباله رو دیگران باشند آنها از اینکه قدم روی جا پای دیگران بگذارند لذتی نمی برند و جذابیتی برایشان ندارد فرض میگیریم که این مسیر جدید مثل قدم گذاشتن و زندگی کردن در کره مریخ باشد آنوقت چه حسی خواهیم داشت ؟ چقدر برایتان تازگی دارد؟

چه لذت نهفته ای را کشف می کنید و هول و هراسی را که تاکنون تجربه نکردید؟!!

زندگی ما انسان ها هم همین است. مثل گله ای آرام در مسیری آشناست و هیجانی برای کشف و شناختن ندارد و نیاز داریم گاهی آشنا زدایی کنیم بودن و هر آنچه در اندیشه ماست. برای بدست آوردن چیزهای خوب و راه های بدیع و تازه.
چه بسا از این همه امور مطمئن و بدیهی، و دانستن اینكه روزها قبل از اینكه در آن زیسته باشید چگونه خواهند بود، خسته شده باشید. ذهنی كه پاسخ را قبل از طرح سئوال می داند نمی تواند رشد كند.

شما می توانید با دیدی تازه به خود بنگرید، خود را در معرض تجربه هایی قرار دهید كه همیشه خارج از توانایی تان تصور كرده اید. یا اینكه همان كارهای كهنه را به همان شیوه های قدیمی انجام دهید تا پایان زندگی. واقعیت این است كه عامل فردیت افراد بزرگ، همان چگونگی جستجو و شهامتی است كه در پی شناخت ناشناخته ها از خود بروز داده اند.

ملال، ناتوان كننده و از نظر روانی پدیده ای ناسالم است. هر وقت كه علاقه های خود را به مرزهای تازه در زندگی از دست بدهید در خطر درهم شكسته شدن قرار می گیرید. اگر نمی خواهید دچار خیالات واهی افسانه درهم شكستگی عصبی شوید، كمی هم چاشنی عدم یقین و عدم اطمینان به زندگی خود بیفزایید.
ممكن است معتقد شده باشید كه انجام هركاری باید دلیلی داشته باشد وگرنه بی معنا است. این هم فكر پوچی است. شما می توانید هر كاری را صرفاً به این خاطر كه میل به انجام آن دارید، انجام دهید بدون اینكه نیاز به دلیلی برای انجام آن باشد. به دنبال دلیل رفتن، شما را از تجربه های تازه و هیجان انگیز باز می دارد.
«اُدیسه» در واژه یونانی به معنای یک سفر سخت، دشوار و همراه با تجربه است. کشف ناشناخته ها در سرزمینی که عمریست زندگی می کنیم گاهی حتی با یک کوهنوردی ساده امکانپذیر است.

عارفه منجم
درودها

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی