امروز

سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۲:۳۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

 

 

آیا سلفی گرفتن با اختلال شخصیت خودشیفته ارتباط دارد؟

 

آیا شما نیز علاقمند به گرفتن عکس های سلفی از خودتان هستید؟ گاهی در اخبار و رسانه‌های مجازی هم در مورد ارتباط سلفی گرفتن و خودشیفتگی تولید محتوا می‌شود، اما این سطحی‌نگری‌ها در مورد اختلال شخصیت خودشیفته موجب کنار گذاشته شدن مفهوم حقیقی آن و مطالعات پیرامونش می‌شود.

ویژگی اصلی اختلال شخصیت خود شیفته، الگوی فراگیر بزرگ منشی، نیاز به تحسین، فقدان همدلی است. این افراد معتقدند که آنها برتر، استثنایی، یا بی نظیر هستند و از دیگران انتظار دارند آنها را به این صورت تایید کنند. افراد مبتلا به این اختلال عمومأ به تحسین بیش از حد نیاز دارند. عزت نفس آنها تقریبأ همواره بسیار شکننده است. امکان دارد آنها دلمشغول این باشند که عملکردشان تا چه اندازه ای خوب است و دیگران آنها را چقدر مطلوب می دانند.

خودبزرگ بینی (در خیال یا رفتار)، نیاز به مقبولیت،‌ و فقدان حس همدلی به صورت الگویی نافذ و فراگیر که از اوایل بزرگسالی شروع شده باشد و در زمینه‌های گوناگون به چشم آید.

در دنیای امروز که اغلب زیر بمباران اطلاعات غلط قرار داریم بهتر است هوشیارانه توجه خود را بر روی اختلالات واقعی‌تر‌ متمرکز کنیم، آن‌ها که رنج فراوانی را بر فرد بیمار متحمل و او را نیازمند درمان می‌کند.

درودها

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی