امروز

چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۰:۳۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

  • ادراک متفاوت: چرا انسان ها درک و دریافت متفاوت دارند ؟ 

انسان ها در درک و استدلال ظرفیت های متفاوتی دارند و عوامل متعددی در این تفاوت موثرند .

۱ – اول از همه تفاوت در میزان حواس انسان ها و سپس چگونگی ترجمه این حواس در درون و ذهن و میزان دریافت و برداشت آنهاست.
۲ – دوم توانایی کلی انسان و میزان هوش آنهاست.
IQ بیشتر مردم میان ۷۰ تا ۱۳۰ تاست لذا طبیعتا درک افراد با IQ بیشتر بالاتر است.
۳- سوم عقل یا همان Rational mind and thinking که در برخی رشد کرده و در برخی اصلا پدید نیامده است. در گروهی هم که ظهور کرده است بین ۷ تا ۲۲ درجه دارد یعنی دارای یک مرحله ۱۵ ساله است.

ادراک متفاوت

۶۰ در صد مردم دنیا عقل ۱۱ ساله دارند یعنی فاقد توانایی وزن و بار دادن به استدلال خود هستند، مسائل را به راحتی میپذیرند و قدرت تفکر و استدلال و یافتن صحت و سقم آنچه که به آنها ارایه میشود را ندارند . به طور مثال اگر به آنها گفته شود افراد حاضر در یک مهمانی چگونه به آنجا آمده اند اظهار میدارند که برخی پیاده آمده اند، برخی با دو چرخه و برخی با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی، و در پی آن نیستند که این افراد با این ظاهر احتمالا با پای پیاده یا دوچرخه نمیتوانسته اند در این مجلس حضور یابند، پس حتما وسیله نقلیه داشته اند.

 

  • هوش

از طرفی هوش ۹ نوع دارد، برخی توانایی کلامی قوی تری دارند، برخی توانایی های مکانیکی، برخی در حل معادلات ریاضی و برخی در تفکر سه بعدی تواناترند، برخی هوش موسیقیایی بهتری دارند، برخی در درک دیگران قوی ترند و برخی در درک خود و حالات و عواطف روحی خود. بسیاری از مردم حتی در درک حالات خود نیز ناتوانند و فقط اظهار میکنند که حال خوبی ندارم . ۸۰ درصد هوش زمینه ارثی دارد که با کمک برخی عوامل محیطی میتوان آن را افزایش داد، مانند دانه ای که در خاک خوب و نور مناسب رشد بهتری دارد. اگر والدین ، شش ماه قبل از “حاملگی ” هر روز اسید فولیک مصرف کنند و مادر در دوران بارداری از تغذیه و استراحت کافی برخوردار باشد، و کودک در مراحل رشد از تحریک و بر انگیختگی به جا و مناسب روبرو گردد، فرزند باهوشتر خواهد بود. در صورتیکه ۸۰ درصد عقل و تفکر یا Rational mind تحت تاثیر محیط و روابط و تجارب شخصی افراد است.

 

به طور کلی ظرفیت درک انسانها دارای یک منحنی نرمال است و ۹۰ درصد انسانها بسته به اینکه در چه زمینه ای رشد بیشتری دارند در این منحنی قرار میگیرند ، یک تا پنج درصد افراد زیر این منحنی و یک تا پنج درصد افراد هم ، بالای این منحنی قرار دارند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی