امروز

دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۸:۲۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

برای یادگیری لغت پیشنهاد می کنیم که از شیوه ی coding استفاده کنید. اصلی ترین دلیل فراموشی معنی لغات این است که معمولا بین کلمه انگلیسی و معنای فارسی آن هیچ ارتباط و تجانسی وجود ندارد.

اگر ما با استفاده از یک کد که قسمتی از واژه انگلیسی است و یک جمله فارسی که حاوی این کد واصل واژه است بین واژه ی انگلیسی و معنای فارسی آن تداعی ایجاد کنیم هم یادگیری معنی لغات ساده تر اتفاق می افتد و هم تا حد زیادی از فراموشی معنی لغات جلوگیری می شود.

اگر امکان شرکت در کلاس را دارید پیشنهاد می کنیم برای صرفه جویی در زمان و انرژی برای یادگیری لغات عمومی از کلاس های coding استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید با این شیوه آشنا شوید و از خلاقیت خودتان برای ساخت کد ها و یادگیری لغات استفاده کنید.

در شیوه ی coding قسمتی از واژه انگلیسی که یا در فارسی معنایی دارد و یا با لغت معناداری در فارسی هم قافیه و شبیه است به عنوان کد درنظر گرفته می شود. سپس از جمله ای فارسی که هم حاوی واژه ی انگلیسی و هم کد مورد نظر است برای یادگیری معنای لغت استفاده می شود.
چند نمونه:

مثلا واژه ی jealous به معنای حسود شبیه واژه ی جلز در فارسی است، میتوانیم جلز را به عنوان کد در نظر بگیریم و مثلا بگوییم: آدم jealous همیشه در جلز و ولز است.

واژه ی massive به معنای بزرگ و عظیم است، این واژه شبیه واژه مسیح در فارسی است، می توانیم مسیح را به عنوان کد در نظر بگیریم و مثلا بگوییم: حضرت مسیح روحی بسیار massive داشت.

واژه ی torrent به معنای سیلاب است، این واژه شبیه واژه ی تورنتو است، می توانیم تورنتو را به عنوان کد در نظر بگیریم و مثلا بگوییم: در تورنتو کانادا خیلی torrent میاد.

واژه ی bulky به معنای حجیم و بزرگ است. قسمت اول این کلمه (bul) در فارسی دارای معنی است (بال)، میتوانیم بال را به عنوان کد در نظر بگیریم و مثلا بگوییم: بال های عقاب خیلی bulky هستن.

واژه ی source به معنی منبع است، این واژه شبیه واژه سس در فارسی است، میتوانیم سس را به عنوان کد در نظر بگیریم و مثلا بگوییم: سس source چربی هست.

امیدوارم در پایان این مطلب اطلاعات مختصر اما مفیدی در اختیار شما قرار داده باشم
زبان رو جدی بگیرید.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی