امروز

پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۰:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

 

 

زندگی نزیسته‌ات را زندگی کن

آزاد شدن از زندان‌های تکرار و روزمرگی بعد از سی سالگی» نوشته رابرت جانسون(-۱۹۲۱) هست. این کتاب راه‌های روبه‌رو شدن با رویاهای تحقق نیافته و رسیدن به مقصود زندگی در نیمه دوم عمر یا عبور از بحران میانسالی را به خواننده عرضه می‌کند.

 

 

وقتی دهه سوم زندگی شروع می‌شود کم‌کم احساس می‌کنیم وقت با سرعت هرچه تمام‌تر می‌گذرد. به مشکل کار می‌کنیم و بعضی جاها شاید فکرکنیم که مسوولیت‌های شغلی همه زندگی را فراگرفته و خسته‌کننده شده‌اند، یا شاید هم تا کنون ازدواج نکرده‌ایم و از این عنوان دچار افسردگی شده‌ایم. ازدواج می‌کنیم، ولی ممکن است آن انتظاری را که از زندگی زناشویی داشته‌ایم بدست نیاورده‌ایم. در نهایت به فکر می‌افتیم که از زندانی که خود جهت ساختن آن زحمت فراوان کشیده‌ایم خود را آزاد کنیم.

 

زندگی زیست نشده از همین جا شروع می شود. بدلیل نوع انتخاب‌هایی که تا این مرحله از زندگی داشته‌ایم، چیزهایی که می‌توانست در ما احساس رضایت ایجاد کند، غایب هست. حالا چه کار کنیم …

 

 

در بخشی از پیشگفتار کتاب می‌خوانیم:

 

آیا هرگز زندگی‌ای متفاوت با زندگی کنونی‌تان را آرزو کرده‌اید؟

وقتی به نقطه عطف میانسالی می‌رسیم، روان‌مان به جستجوی چیزی اصیل، حقیقی و بامعنا برمی‌خیزد. در این وقت است که زندگی نزیسته ما از درون‌مان سر می‌کشد و توجه می‌طلبد.

 

این کتاب می‌تواند کمک‌تان کند تا احساس یأس، دلسردی و نارضایتی‌تان را متحول کرده و به آگاهی زیاد بدل کنید. این کتاب راه‌های هوشمندانه‌ای را در اختیار شما می‌گذارد تا بدون آسیب رساندن به خودتان یا دیگران مسیرهای متفاوت را جستجو و امتحان کنید. استفاده از ابزارها و تکنیک‌های توضیح داده شده است در صفحات این کتاب به شما می‌آموزد تا:

 

امکانات تازه زندگی و استعدادهای نهفته‌تان را کشف کنید؛

از خطرات فرصت‌ساز دوران میانسالی استفاده کنید؛

در زمینه هنرِ زندگی کامل در لحظه حال استاد شوید؛

اتصال با زندگی نمادین را از نو ایجاد کنید و حلقه مهم بین آگاهی معمول و آگاهی والاتر را به‌وجود بیاورید.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی